Alternate Text
ابزار های کوچک برای کار های بزرگ
Alternate Textورود به Litb.ir

ابزار های
تبدیل واحد

Alternate Text
تبدیلات مربوط به طول، دما، مساحت، حجم، وزن و زمان تبدیلات مرسومی هستند که بیشتر دانش آموزان و دانشجویان با آنها در ارتباطند. این دسته از ابزارها برای کسانی که با محصولات مختلف از کشورهای گوناگون با واحد ها و کمیت های مختلف سر و کار دارند، می تواند مفید باشد. در بعضی شرایط نیاز به تبدیلاتی مثل کیلوگرم به گرم ، متر به سانتی متر، لیتر به متر مکعب، ساعت به ثانیه و ... وجود دارد که در این بخش به راحتی اینگونه تبدیلات انجام می شود.

ساخت
تصادفی

Alternate Text
تولید تصادفی مقادیر مختلف، برای شرایطی که نیاز به داده های کاملا تصادفی داریم، داده هایی که بدون هیچ الگو و قاعده خاص تولید می شوند، در این بخش به راحتی انجام می شود. امکان ساخت اعداد صحیح و اعشاری تصادفی تا رنگ تصادفی و عبارات بی معنی تصادفی که به لورم مشهور هستند تا ساخت رمزعبورهای پیچیده با طول و کاراکترهای مختلف و حتی ساخت هر نوع عبارت تصادفی متنوع و پیچیده تر.

ابزار های
تاریخ و زمان

Alternate Text
یکی از پرکاربردترین ابزارها که تقریبا هر کسی به آن نیاز دارد، ابزار نمایش تقویم رسمی کشور هست که هم به صورت شمسی و هم به صورت میلادی و قمری در این بخش وجود دارد. روز جاری به همراه اوقات شرعی شهرهای کشور و امکان تبدیل تاریخ ها به صورت تکی و گروهی بین تاریخ های شمسی و میلادی و قمری از دیگر ابزار های این بخش است. کرنومتر، جمع و تفریق زمان ها، شمارشگر معکوس تا رویدادهای مختلف مانند سال نو، شب یلدا و... در این بخش گنجانده شده اند.

ابزار های
عکس

Alternate Text
تبدیل بین عکس و کد Base64 که در برخی موارد برای استفاده در سایت های اینترنتی به کار می روند، نمایش و استخراج رنگ های پر استفاده در عکس و ویرایشگر آنلاین عکس که انواع افکت های مرسوم را بر روی تصویر اعمال می کند، ابزار های این بخش را تشکیل داده اند.

ابزار های
برنامه نویسی

Alternate Text
یک سری از ابزارهای پر استفاده در میان برنامه نویسان در این بخش آماده شده اند.مثل ابزار نمایش رنگی کد، که برای نمایش بهتر و خواناتر کد در سایت ها، وبلاگ ها و فروم های اینترنتی مفید می باشند و یا ساخت انواع هش مانند MD5، SHA1، SHA256، SHA512 و... وهمچنین اطلاعات جامعی در مورد یک آدرس اینترنتی.

ابزار های
متن

Alternate Text
ابزار اطلاعات اولیه در مورد متن، اطلاعاتی شامل تعداد کاراکترها، کلمات، خطوط و پاراگراف موجود در متن به همراه حجم کلی متن را نمایش می دهد وحتی پراستفاده ترین کلمات در یک متن را مشخص می کند. مشخص نمودن امکان یا عدم امکان اشتراک متن در شبکه های اجتماعی مختلف هم یکی دیگر از این امکانات است. ابزار بعدی تبدیل متن به کدهای ASCII، Hexadecimal، Binary وبالعکس می باشد و همینطور تبدیل متن به حروف بزرگ و کوچک و برعکس کردن جمله و متن و.. هم در این ابزار وجود دارد.

ابزار های
من

Alternate Text
به دلیل تعداد زیاد ابزارها که به مرور هم بیشتر خواهند شد، بخشی با عنوان "ابزارهای من" در سایت وجود دارد که اگر از یک ابزار زیاد استفاده می کنید می توانید با زدن دکمه "ابزارهای من" در همان صفحه، ابزار مورد نظر را به این بخش اضافه نمایید تا در موقع ورود مجدد به سایت - برای سهولت در استفاده - این لیست در ابتدا نمایش داده شود.

Alternate Text